Dlaczego nowe technologie są bardzo ważne dla rozwoju naszego kraju?

    To niesamowicie ważna rzecz, aby Polska oraz Polacy – po prostu my wszyscy, zwykli kłaść nacisk na nowe technologie. No co jak co, lecz jeżeli pragniemy wreszcie dogonić Zachód, raczej nie mamy innej możliwości. Przecież nie jest powiedziane, że Polacy są nacją, która w zupełności deprecjonuje bardzo duże znaczenie nowych technologii. Jest relatywnie nieźle, chociaż ciągle mamy bardzo dużo do zrobienia!

    A choćby nadal są Polacy, którzy nie posiadają stałego Internetu. W końcu ciężko być w pełni nowoczesnym krajem, w którym istnieją nawet szkoły bez Internetu! Internet to obecnie podstawa, odnośnie tego nie miejmy żadnych wątpliwości. Kolejna nagląca kwestia to niewątpliwie rozwój telefonii komórkowej. W zasadzie nie jesteśmy potężnym krajem, lecz kłopoty z zasięgiem, zwłaszcza w mało zaludnionych miejscach, są w dalszym ciągu mocno dostrzegalne. Bardzo ciężko oczekiwać niesamowitego przeskoku jakościowego w tej materii, ale trzeba być większym optymistą.


    Może motoryzacja, zwłaszcza chodzi o samochody elektryczne, musi nas bardziej zainteresować? To oczywiste, że nadal auta elektryczne są niejako unikatowe, (zobaczcie – taśma z nadrukiem specyfikacja) ale jeżeli pojmiemy, iż tego typu samochody są przyszłością motoryzacji, bez wątpienia będziemy na wygranej pozycji. Myślmy bardziej perspektywicznie. Na nieszczęście często jakoś nam tego brakuje…

    Tak naprawdę nowe technologie to wielce zróżnicowana kwestia. A więc naprawdę trudno w jednym artykule przygotować długi przegląd nowych technologii, dzięki którym Polska wreszcie dołączy do państw, w których wszystko ogólnie jest OK. Jednego można być pewnym – jeśli ten temat będzie ignorowany, bardzo realne, że bardzo tego pożałujemy! Nie możemy być mądrzy po szkodzie!

Post Author: Stefek Bartul