Foliówki – zbędne zło czy niezastąpiony element shoppingu?

Foliówki – zaśmiecające zło czy nieodzowny element zakupów?

Nagminnie natrafić można na głosy, które głoszą, iż torebki foliowe zanieczyszczają cały kontynent i wypada coś z tym faktem zrobić, aby móc zabezpieczyć środowisko przed totalną degrengoladą. Czy faktycznie bywa w taki sposób, iż powszechna torba foliowa jest w stanie wywołać tak dużo zła i dla tego trzeba ją usunąć z produkcji?

Płatne torby foliowe

To wszystko rozpoczęło się bynajmniej nie dawno temu, kiedy to w hipermarketach spróbowano pobierać nadprogramowe opłaty za sprzedaż zrywek foliowych. Do tego momentu reklamówki bywały darmowe oraz ogólnodostępne dla każdego. Jak się takie działanie kończyło? Niefortunnie tymże, iż wszyscy nadużywali owych artykułów i zamiast uważnie i bezproblemowo zapakować wszystkie swoje zakupy do dwóch siatek, używali ich pięciu, ponieważ tak było znacznie bardziej komfortowo plus szybciej. Naturalne w sytuacji, kiedy foliówka jest dostępna za darmo, to bynajmniej nie mamy zahamowań ani ponownych myśli. Dokładnie przez takie przyzwyczajenie klienci nie pomyśleli o tym, aby zabierać z mieszkania jedną z poprzednio pobranych toreb na kolejne zakupy. Odkąd siatki foliowe są odpłatne, ewenement ten uzyskał zdecydowanie niższy poziom i jeszcze mniej polaków ot tak zużywa te parę drobnych na kolejną torbę foliową.

Ekologiczne torby jednorazowe

Najpoważniejszym problemem, jaki podnosili zieloni i entuzjaści ziemii był fakt, że dostępne torby foliowe wyprodukowane są z plastiku, CH2=CH2, więc pierwiastka ropopochodnego, który wpływa negatywnie na naturalne środowisko. Istotnie przykrywające świat syntetyczne torby foliowe na pewno nie były absolutnie niczym dobrym. Dzisiejsza nauka jednak i zdolności poczyniły, iż obecnie osiągalne zrywki nie zagrażają środowisku, a wszystko dla tego, iż wykonane są z produktów biowchłanialnych. Znaczy to, że torba taka skonstruowana jest z materiałów, jakie to zdecydowanie ekspresowiej rozkładają się w ziemii, a w trakcie procesu rozpadu nie są wypuszczane do gleby oraz atmosfery elementy chemiczne oraz zatruwające. Trzeba znać, iż tak mała dla żywych organizmów restrukturyzacja, dla globu jest modyfikacją niewyobrażalną. Czy posiadałeś taką wiedzę, że codzienna, nieduża, do tej pory wykonywana syntetyczna reklamówka rozkłada się do 400 lat? Rozważmy ile ludzi w przód potrzebowałoby walczyć z torbami, które pozostawiliśmy im my – jako pokolenie.

Nie tylko siatki nieszkodliwe

Aktualnie pęd na życie w koalicji z przyrodą zdominował jeszcze szersze środowisko polaków, co spowodowało, że nie raptem siatki w hipermarketach produkowane są z surowców biodegradowalnych. Syntetyczne plastiki przekształcane są na celulozę, mączkę kukurydzianą ewentualnie choćby C3H6O3. Miejmy w pamięci, że zdrowe środowisko to bynajmniej nie zaledwie imponująco rosnące rośliny i beztroskie stworzenia, ale przede wszystkim obywatel. Pomyślmy o swym organizmie niczym o wielkim zbiorniku, do którego do tej pory wkładaliśmy zaplamione oraz zakażone toksyną produkty spożywcze i plony. Szerzmy wiedzę pośród ludzi i sięgajmy tylko po torebki biodegradowalne od prężnych i przetestowanych producentów.

Post Author: Stefek Bartul