Koperty kurierskie – z jakich surowców są wytworzone i jaką metodą się je wytwarza?

Koperty foliowe są nowatorską oraz wyjątkowo bezpieczną formą pakowania towarów do transportu. Tymczasem wielu ludziom nazwa ta nie nasuwa jakichkolwiek skojarzeń, więc istotne jest, by wtrącić z jakich surowców zrobione są foliopaki foliowe oraz w jaki sposób przebiega sam proces ich produkcji. Trzeba zaakcentować, iż gruntowne przedstawienie procesu zajęłoby naprawdę szmat czasu, gdyż jest to sprawa stosunkowo powikłana, z tego powodu też w tym artykule dotknięte pozostaną jedynie najistotniejsze kwestie, które pozwolą zobrazować całe zjawisko.

Czym cechuje się polimer etenu?

Polimer etenu jest plastycznym, śliskim i termoplastycznym półproduktem, który nie ma żadnego koloru. To właśnie z polimeru etenu, a konkretniej z jego granulatu, produkuje się koperty foliowe, które cechują się hermetycznością, co oznacza, iż jest to towar hydrofobowy. Dodatkowo wyrób ten jest odporny na wpływ minusowych temperatur i roztworów chemicznych, co powoduje, iż wyrób, który zabezpieczony jest polimerem etenu jest właściwie absolutnie zabezpieczony przed negatywnymi zjawiskami.

Folia polietenowa

Oczywiście z polimeru etenu nie wytwarza się kopert foliowych, a z jego granulek. Folia polietenu powstaje metodą tak zwanego rozdmuchiwania lub również wylewu maszynowego, co polega na tym, że przez obróbkę termiczną granulki są rozpuszczane.

Jak odbywa się produkcja koperty foliowej?

Przede wszystkim konieczne są do tej procedury specjalistyczne maszyny zgrzewające, które z folii wytworzonej z polimeru etenu potrafią wyciąć właściwe kroje o różnorakich wymiarach. Pierwszym krokiem jest złożenie płachty polietylenowej na maszynie, która automatycznie składa ją w prawidłowy, wskazany przez nas kształt i przygrzewa kanty. Zgrzewanie jest szczególnie ważne, z racji na to że dzięki temu posiadamy gwarancję, iż z koperty foliowej nic nie wypadnie i nie wpuści ona jakiejkolwiek wilgoci do środka. W całym toku zgrzewania bardzo ważne jest niewątpliwie to, żeby pozostawić jakąś stronę wolną dlatego, by mieć możliwość zapakowania później do środka artykuły. W niesklejonej części foliopaka kurierskiego montuje się paseczek z woododpornym klejem który zabezpiecza się dlatego, by w określonym momencie można go było zedrzeć i zabezpieczyć całość po opakowaniu przesyłki.

Pomimo tego, że foliopak wydawać się może rzeczą zwykłą i prostą do wykonania to cały proces jego powstawania wcale na to nie wskazuje. Bez profesjonalnych maszyn oraz odpowiednich półproduktów nie jesteśmy w stanie wykonać koperty kurierskiej.

Autor gościnny: koperty foliowe z nadrukiem

Post Author: Jakub