Jak okleić auto okleiną samoprzylepną?

Pierwszą akcją przed rozpoczęciem naklejania folii jest właściwe oporządzenie powierzchni. Należy szczególnie dokładnie umyć oklejaną powierzchnię żeby nie było na niej żadnych cząstek kurzu. Później precyzyjnie usuwamy tłuszcz z pojazdu by folia zachowała swoją przyczepność. Radzimy wykorzystywanie wyłącznie zwykłych detergentów do mycia lakieru. Natomiast odradzamy użycie detergentów, jakie wykorzystują nano cząsteczki do wygenerowania powłok profilaktycznych na oczyszczanym lakierze. Dobę nim przystąpimy oklejania, samochód powinien zostać posprzątany w automatycznej myjni samochodowej, absolutnie nie zalecamy myć ręcznie samochodu. Tuż po bardzo szczegółowym oczyszczeniu karoserii ze wszystkich detergentów chroniących powinno się odczepić jakiekolwiek wystające z karoserii fragmenty. Przed przystąpieniem do oklejania powinno się dwa razy upewnić czy na pewno samochód jest absolutnie wyczyszczony i pozbawiony drobinek H2O na przykład przy klamkach.

Okleina nadaje pojazdowi nowy charakter.
Okleina nadaje pojazdowi nowy charakter.

Następną fazą jest sytuowanie folii na konkretnym fragmencie oraz jej docięcie do fragmentu w przybliżonym ociupinę większym formacie. Odrywamy część papieru podkładowego, przylepiamy okleinę na określony element. Wykorzystują Raklę nakładamy okleinę pomagając sobie raklą przy tym wypychając nieporządane powietrze z pod okleiny. W punktach, w jakich występują zagięcia i wytłoczenia ogrzewamy folię aby nadać jej fason danego elementu. Przy krawędziach tniemy folię, proponujemy wyklejenie rantów elementów na plisę. Okleinę zawijamy pod konkretny element po jej ostudzeniu.

Już po ukończeniu wyklejania powinniśmy pozostawić samochód na następne 24h w pomieszczeniu, w którym pozostanie temperatura w jakiej był obklejany. Obkleiny nie poleruje się poprzez około 3 dni licząc od wyklejenia, po tym okresie mamy możliwość stosować wykonane na bazie teflonu lub wykonane z silikonu preparaty do nabłyszczania, które absolutnie nie mają jakichkolwiek estrów. Oklejony pojazd polecamy myć samemu przy wykorzystaniu puchowej ściereczki i wody z detergentem.

Więcej informacji o kosztach można znaleźć na stronie przeprowadzki wrocław cennik.

Post Author: Jakub