cechy projektanta graficznego

Cechy dobrego projektanta graficznego

Projektant graficzny to osoba, która na co dzień zajmuje się tworzeniem koncepcji graficznych na zamówienie. Projektant graficzny może zajmować się zarówno tworzeniem loga, nadruków czy projektowaniem całych stron treści. Jednak wiadomo, projektant projektantowi nierówny. Owszem, zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś sam z siebie obdarzony jest talentem, dzięki czemu nie potrzebne jest mu kierunkowe wykształcenie. Jednak bardzo często to właśnie na profesjonalnych kierunkach studiów, czy szkoleniach, osoby które fascynują się projektowaniem graficznym, poznają nowinki techniczne w tym temacie, pracują na wyspecjalizowanych programach, uczą się nowych technik, dzięki czemu potrafią o wiele bardziej profesjonalnie odpowiedzieć na zapotrzebowanie swoich klientów.

Dobry projektant graficzny to osoba, która musi być obdarzona z pewnością kreatywnością i wyobraźnią. To bowiem on, na podstawie słownych przesłanek, ma stworzyć linię wizerunkowa danej firmy, to on powinien dobrać odpowiednie kolory, kształty, zdecydować czy projekt ma mieć linie otwarte czy zamknięte, czy postawić na delikatnie zarysowane kontury czy ostre kanty. A to właśnie wszystko składa się na dopasowane do potrzeb klienta reklamówki z nadrukiem czyli dobrze zaprojektowany produkt graficzny. Kolejną cechą, jaką powinien się taki człowiek cechować jest z pewnością precyzja.

cechy projektanta graficznego
Zastanawiasz się, czy będzie z ciebie dobry projektant graficzny? Sprawdź, czy posiadasz cechy przydatne grafikom.

W procesie projektowania graficznego istotny jest każdy, nawet najmniejszy szczegół, i nie ma miejsca na nieodciągnięcia, ponieważ niedopatrzenie czegoś może skutkować wydrukowaniem materiałów z błędem – a to nie tylko powoduje straty finansowe, ale również sprawia, że dana firma nie jest traktowana profesjonalnie, skoro nie potrafi zaprojektować własnych materiałów reklamowych.

Kolejną cechą, jaką powinna cechować dobrego projektanta graficznego jest siła przekonywania. Dlaczego jest to takie ważne? Wyobraźmy sobie sytuację, gdzie przychodzi klient i ma ściśle wyobrażoną wersję swojego logo. Jednak doświadczony projektant już na dzień dobry widzi, że co jak co, ale logo z tego dobre nie wyjdzie. Dlatego powinien spróbować wyperswadować klientowi jego wizję i spróbować przeforsować swoją. A to przecież wcale nie jest łatwym zadaniem.

Post Author: Janek Urbański